facebook

Zajęcia: Jumping Fitness (Trampoliny), 3xS (strong, slim, sexy),  Pole Dance, OPEN POLE,


Kielce Jumping Trampolina w JumpFit studio
 

Jumping Fitness (Trampoliny)- to forma ćwiczeń fizycznych łącząca w sobie dużą dawkę wysiłku i zabawy. To specjalnie opracowany system treningowy, który pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy ze skakania.

Do treningu wykorzystywana jest jednoosobowa trampolina o małych rozmiarach, na której wykonuje się ćwiczenia zaczerpnięte z różnych dyscyplin sportowych.

Jumping Fitness to trening, który składa się z czterech części: rozgrzewki, cardio, wzmacniania i rozciągania. Taki trening z wykorzystaniem trampolin zmusza mięśnie do szybkich, cyklicznych skurczów. Nie tylko wzmacniamy mięśnie, ale poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, stymulujemy procesy trawienne i wydalamy toksyny z organizmu. Oczywiście nie możemy przy tym zapominać o modelowaniu sylwetki i zmniejszaniu masy ciała. Na trampolinach można spalić nawet 1000kcal w ciągu godziny!!!! .... i jeszcze jedna najważniejsza zaleta- TRAMPOLINY SĄ DLA KAŻDEGO- nie obciążają stawów ;);)

 

3xs (strong, slim, sexy)- to ćwiczenia mające charakter wzmacniająco - kształtujący. Na treningach zwraca się szczególną uwagę na partie mięśniowe brzucha, pośladków i ud. Ćwiczenia polepszają kondycję fizyczną, wzmacniają i wysmuklają dolne partie ciała oraz likwidują zbędną tkankę tłuszczową. 3xS to praca przy użyciu gum, taśm, piłek i małych hantli. Wymagania kondycyjne i sprawnościowe są niewielkie i dla każdego możliwe do spełnienia. Polecane są osobom, które nie lubią skomplikowanej choreografii, czy bardzo intensywnego tempa zajęć.

 

Pole Dance- to połączenie tańca, akrobatyki i gimnastyki. Na tych zajęciach wzmocnisz swoje ciało, wymodelujesz sylwetkę, poprawisz koordynację i gibkość. Zajęcia Pole Dance są dla osób, którym znudziła się siłownia i tradycyjny fitness. Są to fantastyczne ćwiczenia dla każdego, niezależnie od wagi czy wieku. Każde zajęcia są przemyślane oraz dostosowane do możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone są w kamerlanych grupkach max 8 osób. Każde zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką, potem przechodzimy do nauki figur, a kończymy rozciąganiem. Na zajęciach Pole Dance ćwiczymy w krótkich spodenkach i topach oraz na boso lub w skarpetkach.

OPEN POLE- otwarta sala dostępna dla Naszych kursantów, osób, które uczą się pole dance. Na tych zajęciach możesz doskonalić swoją technikę, umiejętności, ćwiczyć figury czy tworzyć własną choreografię. Zajęcia odbywają się w dniach i godzinach wyznaczonych w grafiku, bez opieki instruktora. Obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia.

BounceFit- to innowacyjny program treningowy stworzony z myślą o zajęciach grupowych polegających na wykorzystaniu butów BounceFit. To nie tylko wspaniała zabawa ale także idealny sposób na wysportowaną sylwetkę i poprawę kondycji fizycznej.  Na zajęciach BounceFit trenują wszystkie grupy mięśni przez co spalamy do 30% więcej kalorii niż podczas zwykłych ćwiczen aerobowych. Trening ten ma pozytywny wpływ na wytrzymałość oraz układ przedsionkowy. A co najważniejsze nie obciąża stawów!!

Korzystanie z butów BounceFit jest proste!! Należy założyć dłuższe bawełniane skarpetki, potem buty i zapiąć klamry! Utrzymanie równowagi w BounceFit jest bardzo łatwe!! Każdy da radę!! Buty wytrzymują obciążenie do 90kg.

Stretching-czyli rozciąganie, są to zajęcia oddechowe, rozluźniające i rozciągające przy relaksującej muzyce. Wykorzystuje się w nich proste asany z klasycznej jogi i elementy pilatesu. Wbrew pozorom streching nie jest leniwą formą fitnessu. Wykonując te ćwiczenia można się porządnie zmęczyć. Streching to zajęcia dla wszystkich, niezależnie od wieku. Szczególnie polecany jest tym, którzy przez wiele godzin są unieruchomieni w jednej pozycji np. siedzą przy komputerze albo pracują na stojąco.
Streching świetnie wpływa na całe ciało. Rozciąga wszystkie grupy mięśni, uealastycznia je i zwiększa ruchomość stawów.